محققان آمریکایی با انتشار نقشه فعالیت جهانی اینترنت در شب متوجه شدند که انگلیس، آمریکا، هند و شرق آسیا در طول شب فعال هستند.

نقشه فعالیت جهانی اینترنت

نقشه فعالیت جهانی اینترنت

به گزارش جنگ نرم و عملیات روانی؛  در حالیکه بر اساس این نقشه، نیویورک و لندن از شهرهایی هستند که هرگز خواب ندارند اما در بخش های بزرگی از جهان اینترنت هر شب مانند یک موجود زنده استراحت می کند.

 محققان دانشگاه «سوترن کالیفرنیا» با ارائه یک نقشه جدید از فعالیت اینترنت در جهان نشان می دهند که بخش هایی بزرگی از آفریقا، روسیه و استرالیا از الگوی روزانه اینترنت استفاده می کنند.به این معنی که در این کشورها اوج استفاده از اینترنت در روز است و با غروب خورشید استفاده از اینترنت تقریبا متوقف می شود.

بر عکس مطالعه این محققان نشان می دهد که انگلیس، آمریکا، هند و کشورهای شرق آسیا در سراسر شب در زمینه استفاده از اینترنت فعال هستند.«جان هیدمن» از دانشگاه سوترن کالیفرنیا که در ترسیم این نقشه همکاری داشت، با اشاره به حائز اهمیت بودن استفاده از اینترنت در زندگی و کار گفت: اینترنت روش ارتباطات ما را متحول کرده است و یک سوم جمعیت جهان برای متصل ماندن به این ارتباط از آن استفاده می کنند.

در این نقشه رنگ های صورتی و قرمز نشان دهنده میزان زیاد استفاده از اینترنت است و رنگ آبی نشان دهنده استفاده کمتر از حد متوسط از اینترنت است.به گفته محققان، نتایج این مطالعه می تواند به ابداع سامانه های بهتری برای پیگیری قطعی اینترنت کمک کند.

منبع:1-ایرنا 2-جنگ نرم و عملیات روانی

منبع : دنیای مجازی و اینترنت | نقشه فعالیت جهانی اینترنت در شب ترسیم شد
برچسب ها : اینترنت ,استفاده ,نقشه ,نشان ,فعالیت ,جهانی ,نقشه فعالیت ,جهانی اینترنت ,فعالیت جهانی ,نشان دهنده ,انگلیس، آمریکا، ,فعالیت جهانی اینترنت ,نقشه